Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AEYFS6412G1ZE
Call 07949306355 83% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 2 Piece
Product Brochure
| Speed Limit | 30 kmph |
| Material | ACP Sheet |
| Reflective Grade | High Intensity Prismatic |
| Shape | Circle |
| Sign Size | 600x600 mm |
| Sheet Thickness | 3 mm |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Size | 600 x 600mm |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Usage Area | National Highway, School Zone, Industrial Area, Society Roads, State Highway, City Roads |
| Standard Compliance | NHAI Spec |
| Language | English |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Shree Lisha |
| Color | White and Red |
Additional Information:
View Complete details