Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AEYFS6412G1ZE
Call 07949306355 83% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
| Outer Diameter | 750 mm |
| Weight | 2.5Kg |
| Approval | SOLAS |
| Material | Rubber |
| Color | Orange |
| Application | Marine |
| Shape | Circle |
| Reflective Tape | With Tape |
| Grab Line | With Grab Line |
| Inner Diameter | 440 mm |
| Usage/Application | Safety |
| Size | 440 x 720 mm |
Additional Information:
View Complete details