Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AEYFS6412G1ZE
Call 07949306355 83% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | Mild Steel |
| Body Material | Nylon |
| Shackle Material | Steel |
| Size | 50 mm |
| Shackle Type | Normal Shackle |
| Key System | Master Keyed |
| Application | Doors |
| Color | Red |
| Shape | Square |
| Number of Keys | 2 Keys |
| Compliance | OSHA |
| Keys Included | 2 Keys |
| Usage | Valve Lockout, Electrical, Industrial, Machine Lockout |
| Shackle Length | 46 mm |
| Padlock Size | 38 mm |
Additional Information:
View Complete details