Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AEYFS6412G1ZE
Call 07949306355 79% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Sign Category | Warning |
| Sign Material | Sunboard |
| Sign Size | 200 x 300 mm |
| Type of Safety Signage | Regulatory Sign |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Reflective Type | Non Reflective |
| Pictogram Type | Text Only |
| Suitable Location | Pan India |
| Board Thickness | 5mm |
| Sign Shape | Rectangle |
| Sign Language | English |
| Sheet Thickness | 6mm |
| Thickness | 5 mm |
| Material | Vinyl |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
| Sign Type | Non Lit Sign |
| Sign Material | Foam board |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Power Source | sign board |
| Viewing Distance | Up to 10 m |
| Arrow Direction | No Arrow |
| Background Color | Green |
| Letter Color | White |
| Language | English |
| Conforming Standard | IS 9457 |
| View Angle | Rectangle |
| Operating volt | Manual |
| Dimension | 300 x100mm |
| Materials | 5MM Foam base with Vinyl stickering |
| Brand | Shree Lisha |
| Color | White and Green |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Sign Type | vinyl |
| Sign Material | foam board |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Viewing Distance | Up to 10 m |
| Arrow Direction | Right Arrow |
| Background Color | White |
| Dimension | 200 x 200mm |
| Letter Color | Red |
| Language | English |
| Conforming Standard | IS 9457 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | 5MM Foam base with Vinyl stickering |
| Brand | Shree Lisha |
| Color | White and Red |
| Type | Exit Signage |
Additional Information:
View Complete details