Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AEYFS6412G1ZE
Call 07949306355 79% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Hasp type | Steel hasp |
| Jaw dia | 25 mm |
| Padlock capacity | 3 padlocks |
| Body material | Steel |
| Coating | Vinyl |
| Shackle dia | 4 mm |
| Length | 100 mm |
| Finish | Red |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
| Device type | Squeeze type |
| Cable length | 2 m |
| Cable material | Nylon cable |
| Cable dia | 3 mm |
| Body material | Nylon |
| Max padlocks | 2 padlocks |
| Color | Red |
| Std compliance | OSHA |
View Complete details
Product Brochure
| Box type | Wall mount box |
| Lock capacity | 12 locks |
| Body material | Powder coat steel |
| Hasp holes | 6 holes |
| With window | Yes |
| Color | Red |
| Includes tags | No |
| Mounting type | Wall mount |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Piece
Product Brochure
| Box type | Wall mount box |
| Lock capacity | 12 locks |
| Body material | Powder coat steel |
| Hasp holes | 6 holes |
| With window | No |
| Color | Yellow |
| Includes tags | No |
| Mounting type | Wall mount |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Piece
Product Brochure
| Kit Type | Group Kit |
| No Of Padlocks | HASP |
| Locking Mechanism | Combination |
| Included Devices | Tags, Hasps |
| Material | Plastic |
| Compliance Standard | OSHA |
| Storage Type | Wall Station |
| Application Area | Electrical |
| Country Of Origin | India |
Additional Information:
View Complete details